Čeští výrobci naše děti znají

Dřevo je odjakživa materiálem, který přímo svádí každého šikovného člověka, aby z něho něco vytvořil. Prostě působí na naše myšlení jako skutečný živý organismus. Dává nám nápady a rozvíjí naši fantazii. A přesně to samé mají za úkol dětské dřevěné hračky, které pocházejí z dílen českých výrobců.

  • Proč to musejí být právě čeští výrobci?
  • Na to je velice jednoduchá odpověď.
  • Protože mají největší přehled o potřebách a mentalitě našich nejmenších.
  • Všichni jsme kdysi byli dětmi, a tak si jistě pamatujeme, které hračky byly tenkrát pro nás „in“.

Klasika pro naše nejmenší

Je jasné, že čím jsou děti starší, tím více přebírají spíše nové trendy a přizpůsobují se svým vrstevníkům. Dokud jsou ale malé a bezprostřední, měli bychom jim dopřát klasiku, která obohatí jejich dětskou dušičku. Malé děti jsou také tak trochu „neohrabané“ a své pohyby potřebují ještě zkoordinovat. Proto se často stává, že na hračky šlápnou, sednou anebo s nimi docela koordinovaně praští o zem. A jestliže nechceme mít každý týden plnou popelnici a na konci měsíce prázdnou peněženku, musíme volit takové hračky, které jsou odolné. A právě dřevěné kostky, dřevěná autíčka nebo například i puzzle vydrží opravdu věky. Možná i Vy máte ještě na půdě podobné relikvie z Vašich dětských let.

I školky se navracejí k tradicím

Výrobky pro děti, které se vyrábějí ze dřeva, také najdete v mnoha mateřských školkách. Zejména v těch, kde už paní učitelky nebavilo stále dolepovat obrázky na věšácích. Tradiční dřevěné samolepky s roztomilými obrázky totiž tento problém snadno, rychle a levně vyřešil.

  • Malé děti jsou také velice chtivé pohybu, se kterým je (pokud možno) spojen nějaký dopravní prostředek.
  • Dřevěné odrážedlo může být tím prvním, na které usedne po opuštění dětského kočárku.
  • Dřevěný materiál dává jistotu stability a pevnosti.