Hračky, ze kterých dýchá příroda

Ačkoliv na nás v současné době působí televizní reklamy, různé asijské obchody (kde najdete opravdu naprosto vše), americká produkce, tak stále více rodičů volí pro své děti hračky, které jsou i jim velice blízké. Což znamená, že nedají ani na jeden uvedený vliv a řídí se svých srdcem a rozumem. Dnešní hračkárny jsou doslova nadité různými druhy hraček z různých druhů materiálů.

  • Jestliže chcete, aby Vaše dítě bylo v „pracovních částech“ svého běžného dne v souladu s přírodou, pak rozhodně kupujte také hračky ze dřeva.

Většinou je možné najít jeden druh výrobku v několika materiálových provedeních. Tudíž lze většinou nalézt alternativu i za veškeré plastové potřeby pro malé pracanty.

  • Dřevěné hračky mají také tu výhodu, že jsou většinou vyráběné ručně.
  • A je to na nich znát.
  • Doslova z nich dýchá vztah k přírodě jejich výrobce.

Tento fakt přináší nejméně dvě velké výhody.

  1. Pro děti jsou hračky originální a neokoukané (v mateřské školce je třeba nemají).
  2. Pro dospělé mohou být poté, až jejich děti vyrostou, vhodnou a vkusnou dekorací.

Do budoucna si obohatíte i svůj interiér

Dřevěné hračky se hned tak nerozbijí. Většinou je prvním problémem po dlouhodobém užívání jejich barevný nátěr. Zejména, jestli jsou opravdu neustále v provozu.

  • S tím si ale šikovné české ruce jistě dovedou hravě poradit.
  • A tak můžete mít doma doslova malé umělecké dílko, na kterém jste se sami podíleli. 

Kromě toho můžete tímto způsobem přispívat k ochraně životního prostředí. Dřevo je biologicky rozložitelný materiál. Oproti plastům, které pomalu, ale jistě zamořují celou naši planetu. Dřevěné hračky se většinou pořizují pro nejmenší děti. Jsou totiž vyráběny z větších dílů, a tak nehrozí nebezpečí spolknutí.

  • A pokud by dítě přeci jen neodolalo a hračku olízlo, pak se nemusíme obávat jakýchkoliv alergických reakcí.