Chystáte se na koupi hračky?

Pokud jde o rodiče, tak ti v tomto směru mají často jasno, a jakmile si prohlédnou nabízený sortiment, zpravidla hned vědí, co jejich potomkovi udělá radost. Nicméně hračky nekupují jen rodiče, ale často také babičky či dědečkové, a samozřejmě i tetičky a strejdové – ať už ti skuteční anebo ti, kterým se tak doma pro zjednodušení říká. A ti mohou být při výběru na vážkách.

Potřebujete koupit pěkný dárek pro děti, ale vůbec netušíte, co by to mělo být?

V tom případě byste měli volit především podle věku a schopností dítěte. Je velký rozdíl mezi tím, zda chcete potěšit dítě do jednoho roku věku, anebo předškoláka. Napoví vám i doporučení výrobců, komu je hračka určena, nicméně každé dítě je jiné, a neplatí ani oblíbené dělení na hračky pro holky a pro kluky. Vždyť nejedna malá slečna si dobře rozumí se šroubovákem, a mnoho kluků rádo vybavuje domečky pro panenky. Takže nejlépe se vám bude vybírat, když dítě alespoň trochu znáte a víte, co ho baví.

Kvalita na prvním místě!

Ať už zvolíte cokoli, vždy byste měli dbát na kvalitu. Hračky jsou určeny malým dětem, a jako takové musí splňovat přísná kritéria kvality a bezpečnosti. A to je dobře. Proto se raději vyhněte levnému stánkovému prodeji a každému zboží, které není patřičně certifikované. Jeho nízká cena je možná lákavá, ale zdraví dítěte je cennější.

Nepřekonatelné dřevo

Existuje materiál, který nic nepřekoná. A tím je jednoznačně dřevo. Dřevěné hračky zde byly, a budou, jejich kvalita je prověřená stovkami let zkušeností a tradice. A stále nám mají co nabídnout.

Jedná se o přírodní materiál, který je zdravotně nezávadný a neobsahuje žádné toxické látky, je odolný a bezpečný. A hlavně – dřevěné hračky jsou krásné, podporují rozvoj kreativity, fantazie a motoriky, zkrátka nesmí chybět v pokojíčku žádného dítěte. Jistě i vy sami jste doma takovou hračku měli, a rádi na ni vzpomínáte.