Jaká hračka je nejlepší? Přece ta dřevěná!

Takže pokud zrovna nekráčíte do obchodu, abyste si odtud odnesli nějaký konkrétní, předem vyhlédnutý model, po kterém vaše dítko dlouho prahne, rozhodně je vyzkoušejte. Se dřevěnou hračkou nešlápnete vedle, tím spíše, pokud nemáte jasnou představu o tom, co koupit.

Dřevěné hračky jsou ideální především pro malé děti, a to od těch nejmenších dětí, až po předškoláky. Mají mnoho výhod, které je po desítky let staví na první místo pomyslného stupínku vítězů. Jejich kvalitu už dostatečně prověřila tradice, a to, že se k nim neustále vracíme, přece jen něco znamená.

Jaké jsou jejich přednosti?

  • Jsou zhotoveny z přírodního materiálu, který je zdravotně nezávadný.
  • Jsou bezpečné, odolné, zkrátka dlouho vydrží.
  • Jsou příjemné na pohled i na dotek.
  • A především podporují fantazii, kreativitu, motoriku, zkrátka děti rozvíjí.

Pakliže vám učarovala výrazně barevná hračka z plastu, která věrně kopíruje nějakou reálnou věc, zamyslete se nad tím, co vašemu potomkovi přinese, a jak dlouho si s ní bude hrát. Plastové hračky bývají velmi věrné, hýří barvami, a mnoho rodičů lákají především pro svou finanční dostupnost – levnější už takové zboží zkrátka být nemůže.

Jenže právě tento propracovaný design, který je na první pohled tak líbivý, postrádá přidanou hodnotu. Takový výrobek jen stěží využijete k rozmanitým hrám, natož abyste si pod ním představili po každé něco jiného. Takže se brzy okouká, a po pár týdnech poletí do kouta.

Jednoduchost dřevěných hraček je v tomto případě velkou přidanou hodnotou. Tím spíše, když si je dítko může samo vlastnoručně dotvořit, třeba pastelkami, nebo je může různě přetvářet a kombinovat. Taková hračka skvěle zapadne do každé hry a dítě k ní získá citový vztah a už ji z ruky nepustí.

Máte také takový kousek z dětství, na který dodnes vzpomínáte? Neváhejte se jím inspirovat, jedná se o kvalitu prověřenou časem!