Hraní dětem pomáhá v rozvoji

Pokud umožníte malému dítěti, aby rozhodlo mezi plastovou a dřevěnou hračkou, většinou sáhne po dřevěné. Je to dáno tím, že pro člověka je dřevo naprosto přirozeným materiálem, který je na omak velmi příjemný. Prostě se v nás ozve hlas našich dávných předků. Ti si svůj život bez tohoto materiálu jistě nedokázali představit.

  • Čeští výrobci hraček jsou o této skutečnosti dobře informováni, a tak z jejich dílen vycházejí levné dřevěné hračky, které mají děti nejen bavit, ale také rozvíjet jejich motoriku a připravovat na další vstřebávání informací.

Dřevěné hračky jsou navrhovány ve velké většině tak, aby plnily i některou z edukativních funkcí. Mnozí z nás si ještě dnes vybaví ten specifický a příjemný zvuk, který vydávalo klasické dětské počítadlo s dřevěnými kuličkami. Počítání pomocí barevných kuliček bylo velkou zábavou. A nebylo žádnou výjimkou, když toto počitadlo už připravovalo do školy druhou nebo třetí generaci. Z toho je zřejmé, že dřevěné hračky pro malé děti i pro budoucí školáky jsou doslova nerozbitné. A poté, co už nejsou zapotřebí, dají se vystavit v dětském nebo studentském pokoji jako vkusná dekorace.

Dokonalá souhra materiálu i provedení

Čím jsou ještě dřevěné hračky pro děti tak přitažlivé? Jsou jednoduše řešené. Děti většinou nemají rády, pokud je něco příliš složité. Pak je věc přestává bavit, protože se pro ně stává nepochopitelnou a nezajímavou. Dítě chce mít při řešení svých „záhad“ úspěch. Je netrpělivé a chce dosáhnout řešení rychle.

  • Ideální také je, pokud se dá jedna hračka využít několika způsoby.
  • To je výhodné i pro samotné rodiče.
  • Není nutné mít doma celou hračkárnu.

Stačí jen vhodně zvolené hračky, které budou každý den jiné. To zajistí Vašemu dítěti zábavu na dlouhou dobu. A Vám jistotu, že jste pro duševní rozvoj svého dítěte udělali maximum.