Nové trendy hlásí návrat ke klasice

Podle posledních průzkumů se do popředí v oblasti materiálu na výrobu hraček opět dostává dřevo. Co stojí za tímto trendem? Možná, že na tom nese svůj podíl i nostalgie rodičů i babiček a dědečků. Chtějí prostě, aby jejich děti zažily alespoň trochu toho hezkého, co oni.

  • Proto tohoto nárůstu zájmu využívají současní výrobci hračky v mnoha variantách a možnostech.

Kromě klasických pohádkových kostek, ze kterých se dalo postavit tolik zajímavého, je v nabídce například i puzzle a jiné stavebnice. Kluci a někdy i holčičky jistě sáhnou po garáži, ve které se dá parkovat ve dvou podlažích.

  • Dřevěné hračky se příliš za ta desetiletí nemění.
  • Hovoříme ale o tvaru, protože kvalita barev a technologie nanášení je čím dál dokonalejší.

Odolné i vkusné

Hračky ze dřeva se tedy stávají v podstatě nezničitelnými a mohou se dědit mezi dětmi v rámci rodiny nebo v okruhu známých. Dřevěné hračky volí i rodiče, kterým je jakákoliv nostalgie cizí a chtějí „jen“ zajistit kvalitní a zdravotně nezávadné hračky pro své potomky.

  • Výrobci tento materiál vítají z několika důvodů.
  • Jelikož je technologie zcela jiná u dřevěných hraček, nežli tomu je u plastových, nedají se vytvořit na jednotlivých částech příliš propracované detaily.
  • Je tedy možné nabídku pojmout tak, že se vytvoří menší série při velké rozmanitosti nabídky.

Další výhodu vítají především děti. Vzhledem k tomu, že jsou dřevěné hračky koncipovány tak, aby nebylo jejich využití jednostranné a neměnné, je možné si každý den hrát v podstatě jinak. Například dřevěné stavebnice nebo zmíněné pohádkové kostky. Jeden den pohádkový příběh a druhý den hrad nebo pevnost. Tuto variabilitu umožňuje pouze málo plastových hraček. Kromě všech uvedených výhod je také faktem, že dřevěné výrobky jsou součástí dnešního životního stylu, který se navrací opět k přírodě.