Jdete na návštěvu? Nezapomeňte na dárek pro děti!

Míříte na návštěvu tam, kde mají malé děti? Pak je dobrým zvykem přinést jim pěkný dárek! Je to asi stejně tak samozřejmé, jako že jejich rodičům věnujete láhev vína. Takže je na řadě otázka, co vybrat?

I v hračkářství, které doslova praská ve švech, se můžete takto ptát. Tím spíše, pokud vy sami žádné děti nemáte. Člověka zpravidla napadají otázky typu, co ty děti asi baví, a co rodiče nenaštve. Nikdo nechce vybrat úplnou blbost a dostat se tak do nepříjemného světla.

Dobrá zpráva pro vás zní – i když vyberete to nejhorší, děti vás neodmítnou. Především ty malé mají slabost obdivovat cokoli nového, takže se minimálně pár hodin budou vaším dárkem zabývat.

Takže jde už jen o to, nepohněvat si rodiče. A řekněme si na rovinu, že ti bývají mnohem náročnější než jejich ratolesti.

Tápete? Nevíte? Lehká pomoc – vzpomeňte si na to, co jste vy sami mívali rádi! Co jste měli ze všeho nejraději?

Doba se změnila, ale vkus dětí je stále stejný. Dnešní děti jsou možná zvyklé na barevné, rychlé a akční hračky, ale věřte tomu, že stará dobrá klasika má v dětských pokojíčcích stále své čestné místo. Dřevěné hračky prostě nikdy nezklamou. A po čem sáhnete vy?

Starou dobrou klasikou jsou dřevěné kostky – ať už ty pohádkové, anebo ty rozmanitých tvarů. Ty se hodí naprosto všem. Větší děti z nich budou stavět (a to se dá dobře dělat i z těch obrázkových) a procvičí si motoriku, ty nejmenší děti je budou jednoduše strkat do pusy, ale máte jistotu, že jejich čas přijde. A co je důležité, kostek není nikdy dost! Můžete je pořídit jak v krabičce, tak v praktickém kyblíku s otvory na procvičování tvarů, anebo v multifunkčním vozíčku. Dokonce i za pár desítek korun můžete udělat výhodný nákup.

Takže pokud opravdu nevíte, kostky to spraví. Ale pozor, jen ty dřevěné! Žádný jiný materiál není tak kvalitní, odolný a krásný, jako dřevo – to potěší, i vydrží.