Co je lepší na hraní - dřevo nebo plast?

Jakmile se v rodině objeví první potomek, záhy přijde na řadu otázka, jaké hračky mu koupit. Takový výběr může rodiče pořádně potrápit, tím spíše, když se chtějí rozhodnout zodpovědně. Dítěti přece musíme dát to nejlepší! Avšak co je nejlepší?

Ať už to vezmete z libovolného konce, finále bude vždy stejné – dřevo nebo plast?

Stačí se rozhlédnout v průměrném kamenném hračkářství a budete mít jasno, jaký materiál se nyní pro výrobu hraček využívá nejčastěji. Z každého regálu na vás budou koukat naprosto věrné, křiklavě barevné napodobeniny reálných věcí. Možná budou i akční, interaktivní, budou svítit, vydávat zvuky, a tvářit se přehnaně sladce. A především budou za tu nejvýhodnější cenu. Ta přímo nabádá k tomu, abyste své dítko utopili v plastu. Ale stojí to opravdu za to?

Může se stát, že po návštěvě takového obchodu dojdete k přesvědčení, že krásné a vkusné hračky vašeho mládí zmizely ze světa. Naštěstí to tak není. Možná zmizely z běžných krámů, ale ti, kdo hledají kvalitu, si je najdou. A na internetu je rozhodně z čeho vybírat – jistě i díky tomu, že poptávka roste.

Zatímco hlavní výhoda plastu je především jeho cena, hlavní devizou dřevěných hraček je jistě jejich kvalita a potenciál dítě rozvíjet.

Existují i kvalitní pěkné plastové hračky, a není důvod se jim zcela vyhýbat, nicméně dřevo vám nabízí stále něco navíc.

Dřevo je krásné, příjemné na dotek, hodí se do každého prostředí. Dýchá z něho kus přírody.

Je zdravotně nezávadné a bezpečné (výrobky s certifikátem).

Je odolné a vydrží dlouhá léta.

A právě v jednoduchosti a střízlivém provedení je jeho kouzlo – takové hračky jsou univerzální, dají se využít na mnoho způsobů a poskytují dítěti prostor, aby samo vymyslelo, jak je zapojí do hry. Snadno se z nich stane to, co je zrovna potřeba.

Až budete váhat, co vybrat, možná vás to přesvědčí, že nízká cena není všechno.