Rozvíjejte schopnosti vašich dětí vhodnými hračkami

Bezstarostné dětství je především o hraní, poznávání a dobrodružstvích, na které budou děti i v dospělosti vzpomínat. A k čemu se ve svých vzpomínkách budou také vracet, jsou hračky. Právě hračky k dětství neodmyslitelně patří a bez nich žádné dítě nemůže být. Proto vás bude určitě zajímat, jaké hračky a v jakém věku budou vaše děti zajímat.

Již od samotného narození se snažíme život na světě dětem zpříjemnit právě hračkami. Nad jejich postýlkou visí hrací kolotoč, v postýlce nějaký ten plyšový medvídek či chrastítko. Děti tímto pěkným způsobem začínají poznávat svět.

Batolata 1-2 roky

V tomto věku se děti rychle rozvíjí a hračky jsou nedílnou součástí jejich rozvoje. Dopřejte jim hračky, které rozvíjí jejich slovní zásobu, schopnosti a dovednosti i pohybovou aktivitu. Nejvíce je proto zaujmou různé vkládačky, zatloukačky, hrací skříňky, kostky, mozaiky, dřevěné puzzle a podobně.

Děti 2-4 roky

Věk jako stvořený na tvoření a zkoumání, protože se rozšiřují veškeré schopnosti a dovednosti dětí a i výběr hraček by je měl v tomto rozvoji co nejvíce podporovat. Znamená to, že je vhodné se zaměřit na jemnou a hrubou motoriku, slovní zásobu i emoce. Vhodnými hračkami pro tento věk jsou různá pexesa, plyšové hračky a hračky přibližující svět dospělých jako například nářadí, nádobí, kuchyňky a podobně.

Děti 4-6 let

Děti tohoto věku ve velkém poznávají okolí a potřebují rozvíjet především sociální dovednosti, znalosti o světě, emoce. Proto je zaujmou hračky, které jsou napodobeninou světa dospělých, karetní hry, výtvarné sady, skládačky, stavebnice, hračky podporující kreativitu atd.

Děti 6-10 let

V tomto případě už jde o děti mladšího školního věku a jejich prioritou je další poznávání a objevování všeho nového. Potřebují tedy hračky, které podporují školní dovednosti, logické myšlení, tvořivost. A mezi takové hračky patří různé deskové a karetní hry, hry, které napodobují učení, tvořivé hry, výtvarné a kreslící sady, stavebnice atd.

Děti 10-15 let

U dětí staršího školního věku jde především o jejich konkrétní zájmy a koníčky, mají rádi dobrodružství a tajemno. Potřebují tedy rozvíjet především logické a strategické uvažování a tvořivost. Zamilují si náročnější deskové hry, různé kreativní sady, kvízové hry, knížky a podobně.