Hračky pro vaše děti nejen podle věku

Hračky jsou v životě dětí velice důležité a přinášejí jim nejen potěšení a zábavu, ale dokonce jim pomáhají v jejich rozvoji. Proto musí být jejich výběr pečlivý, kvalitní a přiměřený nejen věku dítěte, ale i jeho zájmům, schopnostem a dovednostem. Tak jak děti rostou, tak se mění i jejich zájmy a schopnosti jsou rozšířenější.

Samozřejmě, že v první řadě zaměřte výběr nejen na věk a pohlaví dítěte, ale i na to co se líbí dítěti samotnému. Správný výběr hračky bude vaše dítě bavit a hlavně si bude s takovou hračkou rozumět. V dalších případech bude dítě hračku zkoumat natolik, že se na ní plně soustředí a vynaloží veškeré úsilí k tomu, aby jí dokázalo ovládat a pochopit. V případě hraček jde tedy nejen o zábavu, ale i o motivaci, rozvíjení osobnosti dítěte a jeho dalších schopností a dovedností.

Třeba taková batolata budou zajímat hračky, které rozvíjejí jejich motoriku, zručnost, pohybovou aktivitu a podobně. Právě proto je zaujmou především různé vkládačky, kostky, chrastítka, hračky vydávající různé zvuky, zatloukačky, zvířátka a podobně.

Děti předškolního věku již budou zajímat různé magnetické a další stavebnice, hračky podporující slovní zásobu a komunikaci, kuličkové dráhy, kostky, hračky napodobující reální svět jako nářadí, nádobí, kuchyňky, doktorské kufříky atd. Začínají je bavit i různé hry jako pexeso, puzzle, karetní či deskové hry.

Děti mladšího školního věku se již zaměřují na hračky a hry, při kterých můžou číst, psát, kreslit a počítat. Jsou to různé výukové karty, tabulky, pexesa, abecedy a podobně. Baví je také hračky na logické myšlení, konstrukční hračky a mnoho dalšího.

U dětí staršího školního věku je to již opravdu hraní podle konkrétních zájmů a koníčků. Nemůžou proto chybět složitější karetní a deskové hry, různé budování a tvoření, legrační hry, hry podporující soutěžení a podobně.