Bez hraček by bylo dětství nudné

Součástí dětství je již od útlého dětství především hraní a hračky. Právě hračky jsou to první na co si i my dospělí vzpomeneme při návratu do dětství a přesně takové vzpomínky zůstanou i ve vašich dětech. Vždyť každý měl nebo má svoji oblíbenou hračku ať už plyšáka, panenku, autíčko a podobně.

Hračky však mají mnohem důležitější poslání v životě dětí, protože jim pomáhají poznávat svět kolem a rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti.

Vybírejte hračky kvalitní

Tak jako u každého zboží, tak i u hraček je důležitá hlavně kvalita. Kvalitní hračky mají certifikaci, která je zárukou kvality a zdravotní nezávadnosti.

Přizpůsobte výběr hraček věku vašeho dítěte

Trh doslova praská ve švech, co se pestrého výběru hraček týká, ale pořád je důležité při konkrétním výběru myslet na věk dítěte. Pokud zvolíte hračku nevhodnou pro konkrétní věk a dovednosti dítěte, tak jej vůbec nebude zajímat a dokonce může špatně vybraná hračka dítě frustrovat. Jde o to, aby hračka přiměřená věku vaše dítě bavila, pomáhala rozvíjet jeho schopnosti, motoriku, smysly, fantazii a naučila jej něco nové.

Pořád vedou dřevěné hračky

Mohlo by se zdát, že moderní trendy hraček jdou do popředí, ale poslední dobou se velké oblibě opět těší hračky dřevěné. Je to zřejmě samotným materiálem, který je v souznění s přírodou, příjemný na dotek a voňavý a zároveň dlouho vydrží. Můžete tak vašim dětem pořídit nejen dřevěné figurky, ale skládačky, kostky, vkládačky, puzzle, pexesa, interaktivní hračky, vláčkodráhy a mnoho dalšího.

Hračky nejen podle věku, ale i pohlaví dítěte

Kromě věku je důležitým kritériem výběru také pohlaví vašeho dítěte. U kluků pořád vědou autíčka různých druhů a u holčiček panenky. Pak následují pro kluky různé druhy nářadí, stavebnice a pro holčičky nádobí, kuchyňky a podobně. Čím nepohrdnou ani kluci ani holčičky, tak to jsou různé domečky a stany, které jsou nepostradatelnou součástí dětských dobrodružství.

Hrdinové z knížek, pohádek, filmů

A mezi hračkami vašich dětí se určitě musí objevit aspoň jeden hrdina z dětské knížky, pohádky nebo časopisu. Na trhu je nespočetné množství takových hrdinů ať už v plyšovém či jiném provedení. Ale nejen u těch nejmenších pořád vede milovaný a roztomilý Krteček.