Vybíráme hračky pro miminko

Jakmile se v rodině objeví miminko, každý by ho láskou nejraději snědl. A každý mu chce něco dát. Proto přichází na řadu otázka, jaké hračky jsou nejlepší pro malé děti?

I ty nejmenší děti se od prvního okamžiku snaží zkoumat svět. Samozřejmě takovými způsoby, které jsou pro malého človíčka dostupné. Tedy všemi smysly – hmatem, zrakem, ochutnáváním, sluchem. Pokud svému miminku nabídnete ty správné hračky, podpoříte tím jeho všestranný rozvoj, a navíc ho i na dlouhou dobu zabavíte.

Ani malé miminko nevydrží ležet v postýlce jen tak. I když se zatím neumí pořádně hýbat, a ještě ani neleze, stále potřebuje zábavu. V takovém případě mu přijdou vhod milé kolotoče nad postýlku a hrazdičky se zavěšenými zvířátky, které může pozorovat v pohybu, může po nich plácat ručkami, případně poslouchat jejich zvuky. Hodit se jistě budou i klipy do kočárku, zvířátka na pružině, anebo oblíbená chrastítka. Sedícím dětem se zalíbí i pestré „knížky“.

Malé děti mají potřebu neustále něco cucat a ochutnávat, tím spíše, když se jim začnou klubat první zoubky – těm je třeba rozumně pomoci. Vhodným dárkem jsou nejrůznější kousací kroužky.

Děti od jednoho roku, které se dokáží samostatně pohybovat, jistě potěší hračky na tyči anebo tahací zvířátka. Vždyť kdo z nás netahal legendárního kačera?

Vhodné jsou jistě všechny hračky, které rozvíjejí fantazii a motoriku, ať už jsou textilní, skládací, anebo třeba hudební.

Ať už zvolíte jakkoli, musí se jednat o hračky bezpečné a zdravotně nezávadné. To poznáte především podle nezbytných certifikátů kvality a bezpečnosti. Vždy věnujte pozornost tomu, pro jak staré děti je hračka výrobcem určena.

Sázkou na kvalitu jsou jednoznačně české hračky z přírodních materiálů, jako je například dřevo. Přírodní dřevo je nejen krásné a velice příjemné na omak, ale také zcela zdravotně nezávadné a odolné, a to i v případě, kdy ho miminko bude cucat.