Co nesmí chybět v pokojíčku malé princezny?

Malé děti se učí pozorováním okolí a napodobováním toho, co dělají dospělí. Tedy především jejich rodiče. Pokud zařizujete pokojíček vaší malé princezně, pak je několik věcí, které by v něm neměly chybět.

Holčičky se podle svých maminek učí pečovat o domácnost. A to už od nejranějšího věku, tedy v době, kdy byste od nich žádné domácí práce rozhodně nevyžadovali.

Nejvíce atraktivní činností, na které se tradičně chtějí podílet všechny děti, je jednoznačně vaření. Vaření je taková malá alchymie, při které se používá hodně zajímavých nástrojů, pracuje se při ní s ohněm a vodou, a ještě ke všemu je výsledek k jídlu. Kdo by odolal?

Pokud své děti do vaření zapojovat nechcete, neboť je to pro ně nebezpečné, dopřejte jim alespoň vlastní dětskou kuchyňku, ve které vás budou moci napodobovat.

Na trhu je řada krásných výrobků, které svým ratolestem možná budete závidět i vy. Najdete v nich sporák, dřez, troubu, a samozřejmě nesmějí chybět ani hrnce a kuchyňské náčiní. Můžete volit z modelů malých i velkých velikostí, a dokonce i těch, které jsou stylové a promyšlené do posledního detailu.

Dětskou kuchyňku jistě skvěle doplní také jídlo – ať už se bude jednat o dřevěné, látkové či plastové napodobeniny, váš potomek bude mít stále co vařit.

A nesmíme zapomenout ani na servírování – k tomu jsou zapotřebí nejen talíře, ale také příbory, a samozřejmě čajový servis. Ten kovový s krásným dekorem se jistě stane ozdobou každé holčičí domácnosti. Naopak na pískovišti více uvítáte ten plastový.

Když je řeč o pokojíčku pro malou princeznu, rozhodně v něm nesmí chybět dřevěný domeček pro panenky. Ten měly doma už i naše maminky a babičky. Vybírejte z domečků různých velikostí, o různém počtu pater, z těch, které jsou plně vybavené, i z těch, které na vybavení zatím čekají.

V takto dobře vybavené domácnosti se bude každá holčička skvěle cítit, protože bude mít po ruce to, co její maminka.