Venku není o zábavu nouze

Už nevíte, čím byste doma děti zabavili? Nechcete, aby vaši potomci neustále vysedávali před počítačem anebo televizí? Chcete, aby byly děti zdravé?

Běžte s nimi ven!

Pobyt venku skýtá mnohem více zábavy, než to může na první pohled vypadat. A to platí i ve chvíli, kdy kolem domu máte jen malý plácek. Zatímco vnitřní prostředí domu je stabilní a neměnné, tak venku se naopak neustále něco děje. Můžete tu pozorovat rostliny, zvířata, anebo minimálně změny počasí. A pokud váš potomek zatím krásu přírody neumí ocenit, můžete ho nalákat na zajímavé hračky, které doma nenajde.

Venku se dá dělat spousta věcí, a protože se děti nejvíce učí napodobováním, nabídněte jim hračky, které jim poslouží jako dospělým. Můžete na zahradě umístit vlastní zahradní domek, anebo alespoň stan, který si podle svého vkusu zabydlí. Stejně tak může na zahradě stát prodejna, hrad či indiánské teepee.

Jestliže vás děti vídají, jak pravidelně grilujete, s velkou pravděpodobností to budou chtít také vyzkoušet. K tomu se jim bude skvěle hodit dřevěný dětský gril, který přímo vyzývá k tomu, aby společně s kamarády uspořádali zahradní party.

Snad žádné malé holčičce v její výbavě nesmí chybět kočárek pro panenky. Kluci se naopak neobejdou bez odrážedla. A prolézací tunel, balón anebo výbava na pískoviště udělají radost naprosto všem!

Pokud máte na zahradě záhony s květinami a se zeleninou, dejte dětem příležitost, aby si vytvořily vlastní malou zahrádku, o kterou budou moci pečovat. Skvěle jim k tomu poslouží sada zahradnického náčiní, ve které nesmí chybět lopatka, hrábě a konvička na vodu, případně i kyblík, motyka a roztomilé dětské rukavice.

Uvidíte, že když s takovou výbavou vyrazíte na zahradu, děti se budou spokojeně bavit i bez vás!

A co až jim bude zahrada malá? Sbalte si batůžky a badatelské pomůcky a vyrazte společně do přírody na průzkum okolí!