Nejlepší hračky jsou ty variabilní a pohyblivé

Váháte nad tím, čím tentokrát obdarovat vašeho potomka k narozeninám anebo svátku? Hledáte takový dárek pod stromeček, který zaujme, zabaví a bude se líbit? Pokud se jedná o kluka, máme pro vás dva šikovné tipy. Jejich velkou výhodou je, že mají potenciál stát se hračkou číslo jedna na mnoho let. A třeba chytí za srdce i vás.

Vláčky – nesmrtelná klasika

Krásná vláčkodráha pod stromečkem s přehledem zastíní i autíčka.

Velikou výhodou dřevěné vláčkodráhy je její vysoká variabilita. Když začnete se základní sestavou, která obsahuje několik kolejí a dřevěnou mašinku s vagónkem, můžete si za přijatelnou cenu vyzkoušet, jak na ni vaše dítě bude reagovat.

Nicméně počítejte s tím, že po několik dalších let budete mít co dokupovat – ať už půjde o další koleje, jiné typy mašinek a vagónů, anebo další doplňky. Nabídka je tak široká, že z jednotlivých prvků můžete směle sestavovat celé města i krajiny.

Jednotlivé koleje do sebe dokonale zapadají, vagónky se připojují na jednoduchém principu magnetu. V nabídce najdete budovy, stromy i postavičky. Koleje lze vylepšovat mosty, výhybkami, přejezdy, tunely, křižovatkami, a tak dále. A stále je co převážet! Tolik možností zabaví nejen vaše dítě, ale také jeho kamarády.

A až váš syn povyroste, pořiďte mu elektrický vláček!

Kuličková dráha baví i rozvíjí

To, co se hýbe, je zkrátka zábavnější než to, co jen stojí na místě. Právě uhánějící kulička v tunelu je tím, co dělá kuličkovou dráhu tak oblíbenou. Tím spíše, že o tom, jakou trasou kulička poběží, rozhodujete vy.

Dřevěná dráha je velice variabilní a může sestávat až z několika desítek kusů. Ty je třeba chytře poskládat tak, aby jimi kulička proběhla bez zastávky a zaseknutí až do cíle. K tomu využijete jemnou motoriku, technické myšlení i prostorovou představivost.

Žádný univerzální návod neexistuje, výsledek záleží jen na vší fantazii, šikovnosti a fyzikálních zákonech.