Malým dětem patří do ruky jen kvalitní a bezpečné hračky

Čekáte miminko? V tom případě očekávejte také pořádný příval návštěv a dárků brzy poté, co přijde na svět! Tím spíše, pokud se jedná o vašeho prvního potomka.

Příležitost seznámit se s novým človíčkem a donést mu něco pěkného pro potěšení si nechá ujít málokdo, a to platí jak pro rodinu, tak i pro všechny vaše známé.

Pakliže netoužíte po tom, aby gratulanti zahrnuli váš domov věcmi, které nechcete, stanovte hned na začátku jasná pravidla v tom, jaké dárky mohou návštěvníci vašemu miminku dávat.

Chtějte hračky, které jsou bezpečné

Především pokud jde o hračky, je nabídka na trhu velice pestrá, a tak můžete čekat cokoli. Ovšem ne všechno, co je v obchodech k mání, je pro tak malinké děti opravdu vhodné. Nemáte žádná konkrétní přání, která chcete svým blízkým sdělit? V tom případě byste měli klást důraz alespoň na bezpečnost a zdravotní nezávadnost hraček.

A také zdravotně nezávadné

Ty nejmenší děti poznávají svět ve svém bezprostředním okolí tak, že se věci, které mají na dosah, snaží vzít do ruky, plácají po nich a strkají je do pusinky. Takže je jasné, že je opatrnost na místě. Pakliže by se jednalo o hračku s drobnými částmi, miminko by je mohlo spolknout anebo vdechnout. Nekvalitní, křehký materiál se může poškodit, zlomit či ohnout, a vaše děťátko poraní. Předměty obsahující toxické chemikálie mohou miminku poškodit zdraví.

České hračky z přírodních materiálů

Jestliže nechcete nic riskovat, dejte přednost hračkám, které jsou vyrobeny z kvalitních přírodních materiálů, ať už jde o dřevěné anebo textilní hračky. Ideální jsou ty místní, tedy české, které se vyrábějí na základě zdejší tradice a zkušeností s našimi dětmi. V každém případě, i u dřevěných a textilních hraček vyžadujte tu nejvyšší kvalitu a nezbytné certifikáty. Jedině tak budete mít jistotu, že se vašemu děťátku nic nestane, a hračka mu přinese opravdu pouze radost, zábavu a rozvoj jeho dovedností.